Думанська Л.І.
викладач зарубіжної літератури
Мета уроку: Познайомити учнів з життям і творчістю Паоло Коельо як представника постмодернізму, поглибити знання учнів про модернізм як літературну течію, розвивати логічне мислення; виховувати повагу до духовних цінностей людства.
Тип уроку: урок- мандрівка
Обладнання . Портрет Паоло Коельо, ілюстративний матеріал із зображенням семи чудес світу, презентація до біографії письменника, проектор.
Хід уроку.
І. Підготовка до сприйняття нового матеріалу
На дошці — портрет письменника.
Ілюстративний матеріал (7чудес світу,
піраміди )
Сім чудес світу — це намагання людей зрозуміти будову Всесвіту, розгадати таємниці життя, бажання проникнути у ці таємниці. За допомогою вони зверталися до чорної магії, до алхімії і до Бога.
Серед семи чудес світу одне — найтаємничіше і найзагадковіше. Яке, на вашу думку, чудо викликає найбільше зацікавлення? (Відповіді учнів).
Дійсно, найдивовижніше чудо — піраміди в Єгипті. Люди упродовж багатьох віків вірили, що там заховані скарби. А ще — що там зберігаються скарби людської душі. Що це за скарби, намагався розгадати один із найвідоміших письменників нашого часу Паоло Коельо.
ІІ. Оголошення теми, завдань і проблеми уроку
поглибити знання про літературу постмодернізму, про життєвий і творчий шлях письменника Паоло Коельо, зрозуміти ідейний зміст казки-притчі «Алхімік», визначити роль системи образів у розкритті ідейного змісту твору.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
ІV. Формування знань, умінь і навичок.
Девізом життя Паоло були слова: секрет життя в тім, щоб сім разів упасти. Але вісім разів піднятися.
Слайд 1-5.
Його життя — це падіння і підйоми. Але підйомів було більше.
Народився Паоло Коельо в Бразилії, у м. Ріо-де-Жанейро в сім’ї інженера в1947р. Ще в дитинстві мріяв стати письменником, але в 60-ті роки в Бразилії мистецтво було заборонено воєнною диктатурою — художників і письменників переслідували як злочинців.
За відмову стати інженером 17-річний Паоло був поміщений батьками у психіатричну лікарню.
І лише через три роки його випустили. Досвід і переживання цих трьох років майстерно описав у романі «Вероніка вирішує померти».
Вступив на юридичний факультет. Але покинув через 4 роки навчання.
Стає композитором, пише пісні. Хіпі, журналіст, рок-зірка, актор, драматург, театральний директор, телевізійний продюсер — таке буремне життя письменника закінчилося у 1982 році під час його поїздки в Європу. В Дахау, а потім в Амстердамі у Паоло відбулася містична зустріч з «j», його новим наставником, який переконав його пройти по Дорозі в Сантьяго — шляхом
середньовічних паломників із Франції до іспанського міста Сантьяго – де – Компостелла. Паоло здійснив це паломництво у 1986 році. Воно стало поштовхом до творчості і невичерпним джерелом сюжетів для книг.
А ще, перебуваючи в Амстердамі, потрапив до католицького ордену RАМ, де навчився розуміти мову знаків і прикмет. Тому в його книгах часто йдеться про те, що чудеса трапляються в житті звичайних людей.
1987 року виходить з друку «Алхімік». Ця книга принесла Коельо не тільки світову славу, але й отримала статус сучасної класики.
Слайд 7.
Про неї ми і будемо сьогодні говорити.
Найвідоміші твори письменника:
«Щоденник мага» (1987 р.)
«Бріда» (1990 р.)
«П’ята гора» (1996 р.)
«Книга Воїна світла» (1997 р.)
«Вероніка вирішує померти» (1998 р.)
«Одинадцять хвилин» (2003 р.)
«Заїр» (2005 р.)
«Відьма із Портобелло» 92007 р.)
«Переможець залишається сам» (2009 р.)
А тепер разом із Паоло Коельо і героєм його книги Сантьяго ми відправляємося на пошуки істини.
Наш урок — це урок-мандрівка. Під час мандрівки у нас буде працювати п’ять груп, які будуть «збирати істини» під час кожної зупинки; це допоможе головному герою знайти скарби.
Словникова робота: значення слова «істина»
Пункт відправлення — зруйнована церква. Що вона символізує? (Забуті моральні християнські цінності).
Перша зупинка — Тариф
Бесіда
(У Біблії сказано: віддай десяту частину свого прибутку Богові. Значить, люди повинні йти за Богом).
Друга зупинка — африканський порт Танжер.
Бесіда
Третя зупинка — пустеля Сахара
Бесіда
Четверта зупинка оаза Ель-Фаюм
Бесіда
П’ята зупинка — табір Блакитних Вершників.
Бесіда
Висновок: Піраміди —це Божий храм, де зберігаються скарби душі людської
Давайте складемо маршрут подорожі Сантьяго, а заодно і композиційну схему твору.
1-а група:
2-а група:
3-я група:
4-а група:
будь-яку карту із колоди, прослідкуй політ яструба в небі — неодмінно
відшукаєш зв'язок із тим, чим живеш у цю хвилину.
5-а група:
Слово викладача
Наша мандрівка завершена. Паоло Коельо обіцяв нам допомогти пізнати істину життя головного героя Сантьяго. Ми її пізнали.
У кожного буде своя істина і свій шлях до неї. Якщо людина йде по життю з любов’ю в серці і молитвою на вустах, вона обов’язково її знайде. Так говорить письменник. Він пізнав свій шлях до Своєї істини. Він допоможе і нам.
Читайте твори Паоло Коельо і збагачуйте свої серця, шукайте свій Філософський камінь.
V. Підсумки уроку
Чи здійснилися ваші очікувані результати?
VІ. Домашнє завдання
Підготувати усне повідомлення: «Мій шлях до Пірамід», «Моя істина через призму істини Сантьяго».
Державний професійно-технічний навчальний заклад "Миколаївський професійний ліцей"
Адреса: |
81600, Львівьска область, м.Миколаїв, в.Устияновича, 39 |
E-mail : |
Директор (241) 51 132
Заступник директора з ВР (241) 51 083